Ozvěny Ekofilmu 2010

Klubové kino v prosinci v Divadelním klubu v Poličce
čtvrtek 16. 12. 2010 – od 20 hod.
KREV RŮŽE
UK, Německo, Japonsko
ARSY-VERSY
Slovensko

KREV RŮŽE

Poutavý film Henryho Singera vypráví neobyčejný životní příběh filmařky a ochranářky Joan Rootové a její kampaně na záchranu keňského jezera Naivasha. Film je klasickou detektivkou a životopisem zároveň. Kdo zabil Joan Rootovou? Od jezera Naivasha se do celého světa vyvážejí miliony keňských růží, které přinášejí nejen pracovní příležitosti a valuty, ale také destrukci životního prostředí. Rootová se snažila ničivý proces zastavit, za což zaplatila životem. Film je krásnou vzpomínkou na statečnou ženu.

ARSY-VERSY Zvláštní cena mezinárodní poroty

Film je životním příběhem matky a jejího syna Luboše, který otočil svět vzhůru nohama. Luboš utekl ze světa lidí, aby žil v co největší symbióze s přírodou. Vrcholem jeho fascinace přírodou je jedinečný výzkum netopýrů. Lidé, kteří Luboše znají, ho pokládali za blázna, ale jen do té doby, dokud neviděli film vzhůru nohama. Teď jsou z toho blázni oni!

Festival EKOFILM vznikl v roce 1974 v Ostravě a dnes je nejstarší mezinárodní filmovou soutěžní přehlídkou svého druhu v Evropě, jejímž vyhlašovatelem je Ministerstvo životního prostředí a Občanské sdružení EKOFILM společně s Jihočeským krajem a městy Český Krumlov a České Budějovice. Od roku 2000 je členem mezinárodního sdružení festivalů o životním prostředí ECOmove International se sídlem v Berlíně. Koná se každoročně začátkem října v Českých Budějovicích a v Českém Krumlově. Nyní máte možnost vidět oceněné a zúčastněné filmy v Poličce.

Pozvánka v PDF zde.

Příspěvek na pronájem techniky: 40,- Kč
Filmy zapůjčilo Ministerstvo životního prostředí ČR.